Hluboký spánek a vysoká výkonnost

Když se lépe vyspíte, budete lépe fungovat. Je to úplně jednoduché.

Bereme spánek vážně. Studujeme jej. Měříme jej. Zkoumáme všechny jeho aspekty. Jsme odborníky na mechaniku spánku. Chápeme klíčový význam spánku pro tělesný cyklus uzdravování, růstu a regenerace. Vysoce účinné spánkové systémy DUX jsou výsledkem více než 90 let výzkumu a vývoje. Náš systém komponent nabízí bezkonkurenční úro

veň ergonomické opory, čímž zajišťuje výrazně lepší kvalitu spánku.

MATRACE DUX A SPÁNKOVÁ VĚDA

HLAVNÍ CÍL – HLUBOKÝ, REGENERUJÍCÍ SPÁNEK

Nezávislá studie spánku, kterou provedl švédský Institut Karolinska, sledovala pomocí EEG vyšetření (elektroencefalografie) zaznamenávajícího elektrickou aktivitu v mozkové kůře spánkové vzorce osob na různých pružinových matracích.

Studie ukázala, že uživatelé matrací DUX nejen rychleji dosáhli hlubokého spánku, ale také u nich tato spánková fáze trvala přibližně o hodinu déle. Jde o velmi prospěšný účinek, protože právě během hlubokého spánku probíhá regenerace těla a imunitního systému.

* BRL, 1985, 1989 (Laboratoř pro výzkum postelí, docent Evert Knutsson, docent Sven Engdahl)

Aktivita jménem spánek

Většina lidí spánek považuje za stav požehnané nečinnosti. Výzkumy ale ukazují, že i ve spánku jsme velmi aktivní. V průběhu noci měníme polohu těla – je to zcela normální a napomáhá to zachování dobrého krevního oběhu. Naše tělo také ve spánku uvolňuje důležité hormony. Restartuje se nám imunitní systém a mozek vykonává řadu důležitých úklidových funkcí.

Přestože o tom většinou nevíme, za celou noc se ve spánku mnohokrát pohneme. Je to normální a zdravé. Když se však tělo zaboří do matrace natolik, že se pohnout nemůže, vydá mozek signál k probuzení, aby tělo mohlo potřebný úkon provést. Jde o tak silný signál, že nás vytrhne z hlubokého spánku. Aby se to nestávalo, je potřeba mít matraci zajišťující hluboký spánek , která se dokáže dynamicky přizpůsobovat pohybům těla během noci a poskytovat mu nepřetržitou oporu od hlavy k patě.

Revoluční matrace DUX vycházející z poznatků spánkové vědy se přizpůsobí hmotnosti a tvaru vašeho těla. Pohybuje se zároveň s vámi. Tvaruje se podle vás a celému vašemu tělu poskytuje ve všech jeho bodech aktivní oporu. 

Zatímco jste spali

Hluboký spánek je jediná spánková fáze, kdy tělo může opravovat a regenerovat tkáně, budovat kosti i svaly a zároveň posilovat imunitní systém. Čím jste starší, tím spíte lehčeji a hlubokého spánku máte méně. Stárnutí je také spojováno s kratší dobou spánku, ačkoli studie ukazují, že se potřeba spánku s věkem nesnižuje. Nespíme-li dostatečně dlouho, tělo nemá čas provést všechny fáze potřebné k regeneraci svalů, konsolidaci paměti a uvolnění hormonů regulujících růst a chuť k jídlu. Po probuzení pak nejsme schopni se dobře soustředit, rozhodovat se a plně se věnovat studiu, práci či společenským aktivitám.

divider icon