Náš kontinuální design 
matracových pružin

PROTOŽE FYZIKA NIKDY NESPÍ

K výrobě našich vysoce funkčních originálních matracových pružin je potřeba více než jeden a půl kilometru drátu z vysokopevnostní švédské oceli. Výsledný produkt je tvořen až 4 180 vzájemně propojenými pružinami, jejichž kombinace poskytuje oporu celému tělu a umožňuje všem jeho částem, aby

se maximálně uvolnily.

Dosahujeme tak mnohem lepšího rozložení tlaku, než je tomu u matrací, v nichž pružiny fungují nezávisle na sobě. Výsledkem je aktivní, dynamická opora bez utlačování krevního oběhu a bezkonkurenční ergonomické pohodlí.

 

Dynamická opora

Jedině dynamický systém pružin dokáže během noci kopírovat všechny pohyby vašeho těla. Revoluční pružinový systém DUX se přizpůsobí hmotnosti a tvaru těla. Pohybuje se zároveň s vámi. Tvaruje se podle vás a celému vašemu tělu poskytuje ve všech jeho bodech neustálou dynamickou oporu. 

Design pružin DUX není ani příliš tvrdý, ani příliš měkký. Je dostatečně flexibilní, aby se mohla zabořit ramena a kyčle, ale přitom tak pevný, že poskytne dobrou oporu dolní části zad. Důležité body působení tlaku – zejména na páteři – jsou podepřeny v těch nejergonomičtějších a nejzdravějších možných polohách, takže nedochází k utlačování krevního oběhu a svaly se mohou dokonale uvolnit.

DUX odspodu nahoru:  

1.

Naše spodní vrstva pružin zajišťuje hluboké odpružení. Tato sekce absorbuje a rozloží váhu, takže postel zůstane stabilní, i když se vy nebo váš partner budete převalovat. 

2.

Střední vrstva pružin zajišťuje nepřetržitou oporu bederní páteře a zároveň nadzvedává vršek, aby se mohl přizpůsobit obrysu vašeho těla.

 3.

Předposlední vrstva postele DUX se skládá z našich přizpůsobitelných kazet Pascal. Jednotlivé kazety lze zvolit tak, aby odpovídaly vašim individuálním potřebám.

4.

Svrchní vrstvu postele DUX tvoří naše luxusní vrchní matrace. Je vyplněna latexem získávaným z kaučukovníku a obalena čistou dlouhovláknitou bavlnou.

PROMYŠLENÝ SYSTÉM PRUŽIN

Pružiny kazetového systému Pascal představují vítězství, o jakém sní všichni spánkoví inženýři. Design pružin a speciální typ oceli, z něhož se vyrábějí, jsou výsledkem mnohaletého výzkumu a testování. Každá pružina představuje malý mechanický zázrak vyrobený v souladu s nesmírně přísnými požadavky.

 

VYSOKOPEVNOSTNÍ ŠVÉDSKÁ OCEL

Jádrem každé postele DUX je nejkvalitnější švédská ocel. Na výrobu kontinuálních pružin pro jednu king size postel DUX se spotřebují tři kilometry ocelového drátu. Tento unikátní design nám v kombinaci s tou nejpevnější švédskou ocelí umožňuje vyrábět pružiny patřící k nejmenším, nejtenčím a nejdynamičtějším na trhu.

MATRACI DUX NIKDY NEBUDETE 
MUSET OBRACET

Víte, proč se říká, že se matrace po nějaké době musejí obracet? Pružiny v nekvalitních matracích mohou postupem času sesedat a ztrácet tvar a pevnost. Otočením matrace se tuto skutečnost pouze pokoušíme zakrýt.

Náš kontinuální design pružin se vyznačuje zvýšenou pružností, a tak matraci DUX nebudete muset obracet nikdy – což je dobrá zpráva, když vezmete v úvahu, že king size postel DUX může vážit skoro 140 kilogramů.  Ve Švédsku se naopak postele DUX běžně předávají z generace na generaci.

  

POSTEL, KTERÁ DÝCHÁ

Příjemný vedlejší účinek našeho pružinového systému vychází ze skutečnosti, že postel je v podstatě dutá. Kolem kontinuálních pružin je prostor, takže zde díky pohybům uživatele matrace může volně proudit vzduch. Prouděním vzduchu se z matrace odvádí tělesné teplo a může také pomáhat eliminovat zápach. Dále pohyb vzduchu zajišťuje větrání, které je zapotřebí proti bakteriím a plísním.

divider icon