Náš příběh -
Historie značky DUX

Vysoce účinné spánkové systémy DUX jsou výsledkem téměř devíti dekád výzkumu a testování. Jádro každé matrace DUX tvoří pozoruhodně propracovaný systém, jehož pružiny jsou precizně kalibrovány a nakonfigurovány tak, aby se přizpůsobily výšce, postavě a hmotnosti každého uživatele. Technologie DUX vychází z encyklopedických znalostí mechaniky spánku. Postel DUX je navržena tak, aby zajistila správnou spánkovo

u polohu, v níž je páteř kolmo ke kyčlím, takže se mohou zcela uvolnit svaly v oblasti beder. Výsledek je měřitelný. Spánkové studie prokázaly, že na postelích DUX člověk nejen rychleji usne, ale dokonce se mu o celou hodinu prodlouží hluboký spánek, což je jediná spánková fáze, při níž dochází k regeneraci imunitního systému a svalů.

Technologie DUX poskytuje nejergonomičtěji řešenou postel na trhu. A společnost vyrábějící postele DUX ještě i dnes stále vlastní a provozuje rodina Ljungových ze Švédska.

Firmu, která vyrobila první švédské pružinové matrace, založil Efraim Ljung. V průběhu čtyř generací se ze společnosti DUX stal mezinárodní koncern vlastnící po celém světě více než 110 prodejen.

Design značky DUX charakterizují čisté, jednoduché a moderní linie. Všechny produkty DUX jsou vyrobeny ze špičkových materiálů za pomoci vynikajících švédských řemeslných dovedností, výzkumu ergonomie a technických znalostí.

Široké nabídce produktů vévodí matrace DUX, považovaná za nejpohodlnější a nejergonomičtější matraci na trhu.

Značka DUX se na žebříčku 100 nejhodnotnějších značek Švédska umístila na 17. místě.  Přitom byla jedinou soukromou společností v první padesátce.

V roce 1987 zavedla společnost DUX v Evropě, Velké Británii a USA marketingovou koncepci DUXIANA. Jde o důkladně kontrolovaný systém. Specializované prodejny jsou provozovány na základě licenční smlouvy a nabízejí exkluzivní vybavení pro ložnice se zvláštním důrazem na postele DUX. Prodejny DUXIANA jsou místem, kde lze pod jednou střechou pořídit veškeré vybavení do ložnice. Kromě postelí DUX nabízejí také vysoce kvalitní postelové čelo, ložní prádlo a péřové výrobky.

Aktuálně jsou postele DUX k dostání ve více než 110 prodejnách DUXIANA po celém světě.

divider icon