Náš vztah k životnímu prostředí

Chránit přírodu je pro nás přirozené

Integrita všech vysoce účinných spánkových systémů DUX začíná u integrity materiálů používaných na jejich výrobu. Vybíráme si ty nejkvalitnější materiály, a to výhradně podle jejich funkčních vlastností.

Naše produkty nesou pečeť Oeko Tex 100. Tato certifikace znamená, že postele DUX splňují přísná nařízení na ochranu zdraví a životního prostředí, protože neobsahují žádné nezdravé či škodlivé látky. V posteli DUX si můžete být jisti, že kolem sebe nemáte toxiny.

A navíc vám postel DUX díky odolné

pružinové konstrukci a designu s výměnnými komponenty může vydržet celý život. Postel DUX možná není ta nejdražší postel na trhu, ale díky péči věnované výběru materiálů vám můžeme nabídnout nejkvalitnější matraci, jakou si kdy pořídíte.

Rozhodnout se pro postel DUX je rozhodnutí zodpovědné vůči životnímu prostředí.

Funkční materiály

POMALU ROSTOUCÍ ŠVÉDSKÁ BOROVICE

Dřevo používané na výrobu našich postelových rámů pochází z nejsevernější části Švédska Zimy jsou tu mimořádně drsné, a proto zde stromy rostou velmi pomalu, což je vidět podle hustých letokruhů. Díky tomu patří dřevo zdejších borovic k nejpevnějším na světě. 

A právě toto borové dřevo je základem všech postelí DUX. Výsledkem je základna vyrobená jako plnohodnotný kus nábytku.  Každá ze součástí postele DUX se vyrábí tak, aby dlouho vydržela.

VYSOKOPEVNOSTNÍ ŠVÉDSKÁ OCEL

Jádrem každé postele DUX je nejkvalitnější švédská ocel. Na výrobu kontinuálních pružin pro jednu king size postel DUX se spotřebují tři kilometry ocelového drátu. Tento unikátní design nám v kombinaci s tou nejpevnější švédskou ocelí umožňuje vyrábět pružiny patřící k nejmenším, nejtenčím a nejdynamičtějším na trhu.

LATEXOVÁ SMĚS Z KAUČUKOVNÍKU

Latex používaný na výrobu postelí DUX je přírodní produkt získávaný ze stromu zvaného kaučukovník. Latex zvyšuje trvanlivost našich vrchních matrací a zajišťuje přizpůsobení a oporu od hlavy až k patě.

Když zákazníci vyžadují přírodní produkt šetrný k životnímu prostředí, a zároveň hledají matraci, na které se lépe vyspí, řešením je latexová směs. Kombinace přírodního a syntetického latexu přináší to nejlepší z obou materiálů. Přírodní složení, pružnost, přizpůsobení, zdravotní výhody a luxusní kvalita přírodního latexu ve spojení s prodlouženou životností latexu syntetického vytvářejí produkt, který nám poskytla příroda, ale my jsme jej zdokonalili.

Latexovou směs lze přirovnat ke zlatému snubnímu prstenu. 24karátový snubní prsten (ze 100% zlata) by nikdo nenosil, protože by byl moc měkký a snadno by se zdeformoval. Řešením je 18karátové zlato, tedy zlato kombinované s jiným, odolnějším kovem. Vznikne tak prsten, který je k nerozeznání od čistě zlatého, ale není tak náchylný k poškození či opotřebení.

POHODLÍ A ODOLNOST

Na potah našich postelí používáme bavlněnou tkaninu s vysokým počtem vláken. Je nejen měkká, ale díky vyššímu počtu vláken také pevná. Výsledkem je materiál vyznačující se mimořádnou měkkostí a zároveň výjimečnou odolností.

Certifikát Oeko-Tex® 100

Jsme hrdými držiteli certifikátu Oeko-Tex 100. Norma Oeko-Tex 100 je nezávislý systém testování a certifikace surovin, polotovarů i finálních produktů ve všech fázích výroby textilních materiálů. V posteli DUX si můžete být jistí, že spíte na matraci splňující přísné požadavky na ochranu zdraví i životního prostředí a že vaše postel neobsahuje naprosto žádné nezdravé či toxické chemické látky

STRATEGIE KOMPONENTŮ DUX

VÝMĚNA, OBNOVA, OPRAVA

Postel DUX se skládá z individuálně přizpůsobitelných komponentů. Naše vrchní matrace není připevněna k posteli, matraci lze z horní strany rozepnout a získat tak přístup ke kazetovému systému Pascal®, který si můžete přizpůsobit, a dvojité pružinové základny fungují nezávisle na sobě.

Všechny komponenty jsou výměnné, některé lze dokonce upgradovat. Výsledkem je postel, kterou je možné nejen opravit v případě opotřebení, ale také vylepšit aktuálně dostupnými doplňky a technologic

kými inovacemi.

Postel, která dýchá

Postel DUX skutečně dýchá. Změnami tvaru, které jsou vyvolávány vašimi pohyby, nepřetržitě generuje proudění vzduchu. Toto proudění má několik důležitých funkcí: Odvádí z matrace tělesné teplo, eliminuje zápach a zajišťuje větrání, které je zapotřebí proti bakteriím a plísním.

Inovace založené na výzkumu 

VÍCE NEŽ 90 LET VÝZKUMU A TECHNOLOGIE

Inovace bereme vážně. Nenazýváme inovací takové věci, jako je třeba změna barvy povlečení. Než do svých produktů začleníme nové materiály a technologie, provádíme rozsáhlý výzkum, který někdy trvá celé roky. Naše vylepšení jsou tak měřitelná a ověřitelná ještě dříve, než se dostanou na trh. Výzkumy ukázaly, že postel DUX funguje lépe než běžné postele. Můžete

si tedy být jisti, že přestože si nekupujete tu nejdražší postel na trhu, investujete do více než 90 let zkušeností, na jejichž základě vznikla ta nejkvalitnější matrace, jaká se vyrábí.

divider icon