Spánková poloha a vyrovnání páteře

VYZKOUŠEJTE TU NEJLEPŠÍ MATRACI PROTI BOLESTEM ZAD

Dobrá kvalita spánku je základem pro dobré zdraví páteře. A to je dobrá zpráva – vybrat si tu nejlepší matraci proti bolesti zad přece není tak těžké. Páteř je den co den vystavena neustálému namáhání, a proto si zaslouží v noci chránit. Jsme přesvědčeni, že

postel DUX je ta nejlepší postel proti bolestem zad. Nejen díky tomu, že prostřednictvím dynamické opory udržuje páteř v rovině, ale také protože ji lze přizpůsobit požadavkům těla. Vašim zádovým svalům tak poskytne nejen potřebnou úlevu, ale také trvalou příležitost k regeneraci.

Více než jen měkká nebo tvrdá

Při výběru matrace si většina lidí spojuje tvrdost s podporou a měkkost s pohodlím. Nejlépe však matraci vyhodnotíme tak, že se podíváme, jakou oporu poskytuje páteři. Nejpohodlnější a nejzdravější polohy lze dosáhnout pouze v případě, že se svaly úplně uvolní a páteř správně srovná.

Obrázek těla ležícího na tvrdé posteli se zakřivenou páteří

TVRDÁ 
Studie ukazují, že pokud je matrace příliš 
tvrdá, nutí tělo, aby se jí
přizpůsobilo. DUX dělá pravý opak –
přizpůsobuje se vám.

Obrázek těla ležícího na měkké posteli se zakřivenou páteří

MĚKKÁ 
Když je matrace příliš měkká, tělo se propadne, jako kdyby leželo v houpací síti, čímž dochází k nepřirozenému zakřivení páteře.

Obrázek těla ležícího na posteli DUX s rovnou páteří

POSTEL DUX 
DUX kopíruje tvar vašeho těla a podpírá 
páteř po celé délce, takže tělo může 
odpočívat v té nejpřirozenější a nejzdravější 
poloze.

KRYJEME VÁM ZÁDA

SVALY VÁM CELÝ DEN CHRÁNÍ PÁTEŘ – TAK SI V NOCI ZASLOUŽÍ ODPOČINEK

Podle lékařských výzkumů zažije bolest zad někdy ve svém životě asi 80 % dospělých. K bolesti zad přispívají židle, na nichž sedíme, sporty, jimž se věnujeme, i stres. A i když si jdete lehnout, zádové svaly si leckdy vůbec neodpočinou – pokud jim matrace neposkytne vhodnou a trvalou oporu, zůstávají napnuté. 

PASCAL: NÁŠ PŘIZPŮSOBITELNÝ KAZETOVÝ SYSTÉM

NEJLEPŠÍ MATRACE JE TAKOVÁ, KTERÁ
PŘESNĚ ODPOVÍDÁ POTŘEBÁM VAŠEHO TĚLA.

Díky našemu kazetovému systému Pascal si můžete každou postel DUX přizpůsobit svým individuálním potřebám i potřebám vašeho partnera. Stačí uspořádat jednotlivé komponenty tak, aby odpovídaly vaší velikosti a váze. A když se potřeby vašeho těla změní v důsledku zranění, těhotenství nebo stárnutí, kazety jednoduše přenastavíte.

  

NASTAVITELNÁ OPORA BEDERNÍ PÁTEŘE

Pokud potřebujete trochu víc opory v oblasti bederní páteře – ať už trvale, nebo dočasně, například kvůli sportovnímu zranění nebo těhotenství –, model DUX 8008 je vybaven odnímatelnou ruční kličkou, která vám umožní zvýšit oporu v bederní oblasti přesně podle vašich potřeb.

 

Typy bolestí zad

Bolestí zad je mnoho typů. Pro všechny však naštěstí existují různá řešení. Záda někdy v životě zabolela snad každého z nás. Ať už trpíte bolestmi v dolní, střední, nebo horní části zad, případně za krkem, může vám od nich ulevit vhodně zvolený polštář, postel nebo matrace. Dobře se vyspat je pro zdraví velmi důležité – když vás v noci nebudou bolet záda, vyspíte se lépe a budete odpočatí. Unavené a přetížené svaly potřebují oporu, aby se během spánku mohly uvolnit a regenerovat.

Odborníci DUXIANA® se studiem bolestí zad a spánkových návyků zabývají již od roku 1926. Jejich cílem je zdokonalit design postelí DUX® a vytvořit ideální prostředí pro úlevu od bolestí zad a krku. Naše konfigurace matrací a polštářů jsou rozděleny do kategorií podle typů bolestí zad, od nichž vám mohou pomoci – když si o jednotlivých bolestech zad přečtete něco víc, pomůže vám to v hledání ideálního řešení značky DUX přesně pro vás.


Přečtěte si více o bolesti zad

Když najedete na jednotlivé body na zádech, můžete si přečíst o nejběžnějších typech bolestí zad a dozvědět se, jak si od těchto bolestí ulevit a zajistit si vydatný noční odpočinek.

Bolest za krkem

.

Bolest ve střední části zad

.
.

Bolest v horní části zad

.
.

Bolest v dolní části zad

.

Bolest, kterou cítíte za krkem, může způsobovat hned několik různých problémů s páteří.
ČÍST VÍCE

Bolest v horní části zad není tak častá jako jiné typy bolestí zad, ale i tak představuje pro mnoho lidí nepříjemný problém.
ČÍST VÍCE

Přečtěte si, jaké činnosti nebo spánkové polohy mohou zatěžovat střední část zad a způsobovat bolest.
ČÍST VÍCE

Víte, že bolest dolní části zad zažije někdy ve svém životě asi 80 % dospělých?
ČÍST VÍCE

PROČ JE NEJLEPŠÍ SPÁT NA BOKU? 

 

„Poloha na boku je pro spánek nejlepší, a hned vám řeknu proč. Je to jediná poloha, při které se páteř může narovnat. Při ležení na boku je také na páteř vyvíjen nejmenší tlak. A když se stočíte do zárodečné polohy, ještě více ulevíte dolní části zad.“

Každou noc až o 10 % více hlubokého spánku*

* ČÍST VÍCE >>

Vědci z institutu Karolinska, prestižní lékařské univerzity udělující Nobelovy ceny za fyziologii a lékařství, provedli studii, v rámci níž zkoumali vliv různých typů matrací na tělo a kvalitu spánku. 

Výsledky ukázaly, že na posteli DUX člověk nejen usne rychleji, ale má také delší fázi hlubokého spánku – každou noc přibližně o hodinu. To je něco velmi prospěšného, protože je potvrzeno, že hluboký spánek představuje jedinou spánkovou fázi, kdy regenerují svaly.

iv>
Nezávislá studie spánku, kterou provedl švédský Institut Karolinska, sledovala pomocí EEG vyšetření (elektroencefalografie) zaznamenávajícího elektrickou aktivitu v mozkové kůře spánkové vzorce osob na různých pružinových matracích. Studie ukázala, že uživatelé matrací DUX nejen rychleji dosáhli hlubokého spánku, ale také u nich tato spánková fáze trvala přibližně o hodinu déle. Jde o velmi prospěšný účinek, protože právě během hlubokého spánku probíhá regenerace těla a imunitního systému. 
 
* BRL, 1985, 1989 (Laboratoř pro výzkum postelí, docent Evert Knutsson, docent Sven Engdahl)

 

* ČÍST VÍCE >>

divider icon