Přeskočit na hlavní obsah

O nás

DUX, švédské dědictví

Čtyři generace, více než 90 let, ve více než 30 zemích a více než 300 prodejen. Jsme rodinná firma vyrábějící jedny z technologicky nejvyspělejších lůžek na trhu. Náš prvořadý důraz na pohodlí, dlouhověkost, kvalitu a inovace nás přivedl k vytvoření lůžek, která umožňují lepší spánek.

Před dávnými lety ve Švédsku

Vše začalo v roce 1926 ve švédském Malmö, kde Efraim Ljung zahájil výrobu svých prvních pružinových matrací. O čtyři generace Ljungovy rodiny později se DUX stala globální značkou s 88 prodejnami po celém světě. Nejkvalitnějšího řemeslného zpracování, jednoduchého designu a materiálů nejvyšší kvality si cení ve Spojených státech již od roku 1977. Před koncem 90. let se renomé DUX šířilo po celé Evropě a značka si získala srdce obyvatel Velké Británie. I přes znatelný růst zůstáváme ryze rodinnou firmou a jsme hrdí na své kořeny i tradice. Navštivte některou z našich prodejen ve více než 30 zemích.

Najděte nejbližší prodejnu Přečtěte si více o dědictví DUX

Rozdíl DUX

Lůžko DUX je více než jen postel. Je to prostředek, který vám přináší pocit pohody. Konstrukce našich výrobků prošla v průběhu let vývojem. Naši jedinečnou technologii založenou na pružinách s vysokou pevností v tahu neustále vylepšujeme, zdokonalujeme a inovujeme. Základem našich lůžek je rám z tvrdého dřeva, který lze použít s různými typy noh. Některá naše lůžka jsou vybavena nastavitelnou oporou v bederní oblasti, která se přizpůsobí vašim specifickým potřebám. Naším cílem je poskytnout vám co nejlepší zážitek, odpočinek a úlevu.

Objevte naši kolekci lůžek

Křeslo Jetson

Ikonický moderní urbanistický design

Společnost DUX představila křeslo Jetson ve stockholmské Nordiska Galleriet v roce 1969. Otci moderního švédského designu Brunovi Mathssonovi trvalo tři roky, než tento světoznámý kus nábytku dokončil. Dokonalá fúze tradičního švédského řemeslného zpracování a modernismu zaznamenala okamžitý úspěch. Mathsson měl vynikající cit pro jednoduchost, a vytříbenou krásu ve spojení s pohodlím a elegancí.

Křeslo Jetson je charakteristické svým sedákem ve tvaru mísy, ergonomicky tvarovanou, vysokou opěrkou zad s podhlavníkem a chromovou otočnou základnou s jedinečným samovratným mechanizmem.

Objevte naši kolekci nábytku