Přeskočit na hlavní obsah

Náš designér

Carl Hansen & Søn

Dánský výrobce nábytku Carl Hansen & Søn a DUX sdílejí společnou tradici řemeslného zpracování a designu. Společně jsme měli příležitost oživit úžasné lůžko navržené na konci 50. let Børgem Mogensenem. Řemeslné zpracování prostupuje celým designem od matrace až po dřevěný rám, aby dalo vznik pohodlnému lůžku, které musíte vyzkoušet.

Podobně jako DUX je Carl Hansen & Søn rodinná firma s dlouhou tradicí pečlivého a překrásného řemeslného zpracování. Už dlouho bylo naším přáním nabízet nábytek do všech pokojů.  A je to vůbec poprvé, kdy jsme mohli představit lůžko. Díky němu můžeme nyní nabídnout nábytek do celé ložnice nebo hotelového pokoje a zvláště pak výběr kousků navržených Børgem Mogensenem, které jsou opravdu jedinečné.

Knud Erik Hansen, výkonný ředitel společnosti Carl Hansen & Søn

Příběh Carla Hansena

V 50. letech minulého století navrhl Børge Mogensen kolekci pro firmu Carl Hansen & Søn, jejíž součástí bylo i lůžko. V roce 2020 byla tato kolekce, která se do té doby nedočkala svého uvedení na trh, znovu objevena v archivech dánského výrobce nábytku. Carl Hansen & Søn kontaktovala DUX a zrodila se spolupráce. Matrace DUX CH18 je speciálně navržena tak, aby ještě umocnila pohodlí lůžka. Výsledkem kombinace řemeslného zpracování výrobce nábytku Carl Hansen & Søn a pohodlí DUX je dokonalé lůžko. Lůžko se vyznačuje mnoha Mogensenovými charakteristickými detaily, včetně viditelných, umně galvanizovaných rohů, které vyžadují vysokou přesnost i nesmírně pečlivé řemeslné zpracování.

Børge Mogensen se soustředil na vytváření návrhů, které by vydržely po celé generace, což dokládá i samotné lůžko s robustním rámem z masivního dubu, jehož design doplňují hranaté a válcové polštáře s koženými pásky. Matrace DUX je opatřena pružinovým jádrem, které bylo vyvinuto speciálně pro tento partnerský projekt. Matrace se prodává pouze s lůžkem Carl Hansen & Søn BM0555. Lůžko je nabízeno se třemi koncovými sadami pro použití v kombinaci s pohovkou nebo extra lůžkem.

DESIGNÉR Børge Mogensen (1914–1972) byl průkopníkem demokratického designu a byl známý jako „lidový návrhář“ – zčásti pro svou přitažlivou osobnost a zčásti také proto, že navrhoval kvalitní nábytek dosažitelný pro běžné lidi. Jeho demokratický design zahrnoval jednoduchý a funkční dřevěný nábytek vyznačující se poklidnou estetikou a silnou konstrukcí vyrobenou z kvalitních materiálů.

Nábytek DUX navržený společností Carl Hansen & Søn

Další designéři DUX