Přeskočit na hlavní obsah

Jaká je správná poloha při spánku?

Správná poloha při spánku je jediný způsob, jak dosáhnout hlubokého a uvolňujícího spánku.  Vaše páteř musí odpočívat v přirozené, pohodlné poloze a vaše tělo by mělo mít rovnoměrnou oporu po celé své délce. Převážná většina matrací na trhu vás u obou těchto důležitých faktorů nutí ke kompromisu.

Spíte-li na lůžku, které je příliš tvrdé, pak veškerou práci namísto lůžka dělá vaše tělo. Vaše ramena a boky se nemohou ponořit do matrace a naopak se ohýbají směrem k sobě, čímž dochází k namáhání a zakřivení páteře. Na lůžku, které je příliš měkké, vaše tělo poklesne do prohnuté polohy, v níž jsou ramena a boky zatlačovány dovnitř a páteř je nepřirozeně zakřivená.

Spánek s nepřirozeně zakřivenou páteří může nejen vyvíjet silný tlak na klouby, ale také může vyvolat intenzivní napětí, které se koncentruje v místě napojení bederních obratlů na kosti pánevní. To se může zhoršovat a dokonce způsobit bolest zad.  Kromě toho vaše svaly zůstanou napnuté po celou noc, aby chránily vaši páteř, a nebudou mít tak možnost se plně uvolnit a hojit.

Spaním na lůžku, které se nepřizpůsobí tvaru vašeho těla a neposkytuje mu rovnoměrnou oporu, mohou vznikat tlakové body, které vedou ke špatné cirkulaci. Nebude-li se tělu dostávat dostatek krve a kyslíku, může docházet ke znecitlivění nebo mravenčení a vaše svaly nemusí být schopné účinně bojovat s únavou a namožením. Vaše tělo se bude celou noc pokoušet přizpůsobit a najít pohodlnou polohu, ale nikdy nedosáhne hlubokého regenerujícího spánku. Unikátní systém kontinuálních

pružin lůžka DUXse dynamicky přizpůsobí tvaru a pohybům těla během noci. Revoluční pružinová konstrukce je dostatečně ohebná, aby se vaše ramena a boky mohly ponořit do matrace, ale přitom je dostatečně pevná, aby se zvedla a poskytla potřebnou oporu dolní části zad. Na lůžku DUX vaše páteř odpočívá v přirozené uvolněné poloze, čímž se vaše svaly mohou během noci zhojit a zregenerovat.

Vyzkoušejte si rozdíl

Neexistuje lepší způsob, jak se přesvědčit o výhodách lůžka DUX, než si ho vyzkoušet na vlastní kůži. Zbavte se nadobro všech pochybností. Najděte nejbližší prodejnu a vyzkoušejte si ho.

Najít prodejnu

Související výrobky