Přeskočit na hlavní obsah

Představujeme vám poslední postel, jakou kdy budete potřebovat: DUX Udržitelný Komfort

Vylepšování pohodlí, funkčnosti i dlouhověkosti lůžek je dlouhodobým cílem společnosti DUX již od jejího založení před takřka sto lety. Stejnou cestou pokračuje i nejnovější generace legendárního lůžka DUX. Díky spánkovému systému založenému na jednotlivých komponentech pro bezkonkurenční přizpůsobitelnost a ryze přírodním materiálům je navrženo tak, aby vydrželo celý život a ještě déle.

„Náš vylepšený design jednotlivých komponentů nabízí každému zákazníkovi na míru přizpůsobený zážitek ze spánku, který upřednostňuje jeho pohodlí na jedné straně a zdraví naší planety na druhé,“ vysvětluje Henrik Ljung, výkonný ředitel společnosti DUX & DUXIANA. „Novou kolekci jsme nenazvali ‚Udržitelný Komfort‘ jen tak náhodou a slibujeme, že svému jménu dostojí po všech stránkách.“

Pečlivě promyšlená do posledního stehu

Kolekce Udržitelný Komfort je výsledkem tříletého výzkumu a vývoje, kdy společnost DUX pečlivě prověřovala a analyzovala všechny materiály použité v lůžkách předchozích kolekcí. Přestože DUX vždy spoléhala na odpovědnou výrobu s pečlivě získávanými dlouhodobými zdroji, u nové kolekce lůžek zašla ještě dál a zbavila se všech nepodstatných materiálů vyrobených uměle.

Stejně jako dříve, jsou rámy lůžek vyrobeny z pomalu rostoucí švédské borovice a pružiny z odpovědně získané oceli s vysokou pevností v tahu. Klíčový rozdíl spočívá v materiálech. Pro nové komponenty zvolila společnost DUX řadu čistě přírodních vláken: 100% vlnu, 100% bavlnu a 100% len. Latexová vrstva byla navíc přetvořena na zdokonalenou směs obsahující 90 % přírodního latexu.

„Nové materiály nejenže zmenšují ekologickou stopu každého lůžka DUX,“ dodává Ljung, „ale navíc vytvářejí dokonalejší zážitek ze spánku. Přírodní latex poskytuje oporu, která se přizpůsobí každému centimetru spícího těla, zatímco 100% bavlna s vysokým počtem nití zajišťuje nepřekonatelnou měkkost. Ryze přírodní materiály v celém lůžku také napomáhají lepší regulaci teploty pro větší pohodlí během spánku.“

TopCorner_SustainableComfort_DUX_6000x4000.jpg

Nejpřizpůsobitelnější postel na světě

Společnost DUX vyvíjí lůžkové technologie, které umožňují co nejkvalitnější spánek a kladou důraz na správnou polohu těla i na lepší fázi hlubokého spánku. Klíčem je schopnost každého jednotlivce přizpůsobit si svou stranu lůžka tak, aby co nejlépe vyhovovala jedinečným potřebám jeho těla.

Lůžka z kolekce Udržitelný Komfort se vyznačují spánkovým systémem založeným na třech samostatných a jednoduše vyměnitelných komponentech. Inovativní design nabízí větší flexibilitu při úpravě lůžka tak, aby poskytovalo tu nejlepší možnou úroveň pohodlí a aby toto pohodlí zachovávalo po ještě delší dobu.

Tři komponenty kolekce Udržitelný Komfort

  • Systém Pascal: patentovaný systém vyměnitelných kazet DUX zaručuje optimální oporu nohou, kyčlí a ramen.
  • Vrchní matrace DUX: jsou nepostradatelné pro dosažení optimálního pohodlí a jsou volně položeny na lůžku, aby dovolovaly maximální individuální přizpůsobení.
  • Vnitřní komfortní vrstva: nově vylepšená komponenta vyrobená z přírodního latexu a přírodní vlny dále zvyšuje potenciál přizpůsobitelného pohodlí.

SustainableComfort-BedInRoom_HiRes.jpg

„Systém založený na jednotlivých komponentech umožňuje neustále obnovovat úroveň pohodlí lůžka DUX,“ vysvětluje Ljung, „komponentu je vždy možné vylepšit, případně vyměnit, pokud měnící se životní podmínky vyžadují jiný typ podpory. V podstatě tak můžete životnost svého lůžka neomezeně prodloužit, což znamená, že může být tím posledním, jaké si kdy koupíte!“

Dlouhá životnost lůžka se odráží i v novém barevném schématu celé kolekce. Kombinace světlého skandinávského písku a teplé ovesné kaše je klasická a přitom moderní a dodává nadčasový vzhled, který vyhoví každému designovému stylu. I když se majitel rozhodne pro proměnu nebo rekonstrukci, lůžko z kolekce Udržitelný Komfort vylepší estetiku ložnice po mnoho dalších let.

6006_SustainableComfort_DUXIANA_2000x1500px.jpg

Ukazujeme cestu nových možností skvělého spánku

Ruční práce s využitím prvotřídních materiálů vždy byla jádrem všech výrobků DUX. Kolekce Sustainable Comfort staví na tomto odkazu. Je výsledkem inovací a osvědčených technologií lůžek s více než devadesátiletou tradicí – včetně jedinečného systému kontinuálních pružin poskytujícího dynamickou oporu během spánku.

„Pro nás je kolekce Sustainable Comfort dalším příkladem švédských kořenů, na které je společnost DUX tak hrdá, a odráží její závazek vůči kvalitě a také její odpovědný přístup k životnímu prostředí,“ říká Ljung. „DUX znamená být ‚lídr‘, a to je přesně to, kdo jsme. S těmito lůžky opět nastavujeme nové standardy: ať už jde o pohodlný, přizpůsobitelný zážitek ze spánku, nebo o udržitelnější výrobky pro spánek, které vydrží mnohem déle.“

Kolekce Sustainable Comfort bude dostupná ve vybraných prodejnách od července 2024.