Přeskočit na hlavní obsah

Turistická stezka Kungsleden, Švédsko

Kungsleden je jednou z nejlepších turistických stezek na světě. Hluboké propasti lemují bujná horská rašeliniště a horské bystřiny se mění v dravé říčky.

Švédsko se může pochlubit jednou z nejlepších turistických stezek na světě – Kungsleden je dlouhá přes 430 km a vede úchvatnou švédskou krajinou. Projít celou trasu by vyžadovalo značné odhodlání, proto je lépe si vybrat různě dlouhé etapy stezky, které lze zvládnout v kratším čase. 

Říká se, že Kungsleden, jež je také známá jako Králova stezka, vás vezme nejblíže k ráji pěší turistiky, jak to jen jde. Kolem severního úseku jsou rozesety pohodlné chaty, které jsou od sebe vzdálené zhruba jeden den cesty. Můžete tak vyrazit nalehko a rychle, případně i pomalejším tempem, pokud máte dostatek času. Další fascinující věc je, že se můžete utábořit téměř kdekoli: vedle  malého ledovce na úbočí, u jezírka v tundře nebo na břehu hřmící řeky.

 

„JARO A PODZIM JSOU IDEÁLNÍ A JSOU NEJLEPŠÍM ČASEM PRO NÁVŠTĚVU ŠVÉDSKA, JEDNODUŠE PROTO, ŽE SI MŮŽETE UŽÍT DOBRÉ POČASÍ, ALE PŘITOM SE VYVAROVAT DAVŮ A VYCHUTNAT SI VŠECHNO KROMĚ PŮLNOČNÍHO SLUNCE A POLÁRNÍ ZÁŘE.“

– Alex Waltner, švédský nomád, nejlepší čas na návštěvu Švédska

Pokud se chcete o turistické stezce Kungsleden dozvědět více, přečtěte si o králi mezi horskými stezkami v  
THE KING OF ALL MOUNTAIN TRAILS! od Görana Wallina.

Podívat se můžete i na interaktivní seznam sedmi nejpozoruhodnějších turistických stezek ve Švédsku 7 STUNNING HIKING TRAILS IN SWEDEN  v online magazínu Scandinavian Traveler publikovaném Scandinavian Airlines. 

Související výrobky