Přeskočit na hlavní obsah

Dědictví DUX

Naše DNA

Vysoce výkonné spánkové systémy DUX jsou výsledkem bezmála devadesátiletého výzkumu a testování. Čtyři generace Ljungovy rodiny usilovaly o vyrobení nejpohodlnějších a technologicky nejvyspělejších lůžek na trhu. Švédské kořeny se odrážejí v prvotřídní kvalitě a dlouhé tradici. Od samého počátku bylo cílem DUX zvyšování pohodlí, funkčnosti a dlouhověkosti. Naše technologie fungují a naše historie je toho důkazem.

Abychom příběh zkrátili...

Jednoho chladného večera v Chicagu

V roce 1924 se švédský výrobce čokolády Efraim Ljung ubytoval v jednom nevelkém hotelu v Chicagu a byl udiven tím, jak pohodlná byla postel. Kapesním nožíkem opatrně rozřízl matraci a uvnitř objevil pružná pera.

Jak se z chocolatiéra stal výrobce postelí

Po návratu do Švédska věnoval Efraim namísto výrobě čokolády a cukrovinek veškerý svůj čas experimentování s ocelovými pružinami různé tloušťky i pružnosti. V roce 1926 založil v Malmö společnost DUX a začal vyrábět matrace. 

 

Jak se z malé firmy stala globální společnost

V USA se historie DUX začala psát v roce 1977, kdy společnost otevřela v New Yorku svůj první showroom a obchodní zastoupení.

O deset let později představila svou marketingovou koncepci DUXIANA v Evropě, Velké Británii a ve Spojených státech.

Rodinná záležitost

Po více než devadesáti letech je naše prémiová švédská značka stále 100% vlastněná rodinou Ljungových. Čtyři pravnoučata Efraima Ljunga – Henrik, Charlotte, Anders a Oscar – se ujala role svého pradědečka a profesionálně řídí společnost na její cestě vytyčené jejich předky.