Přeskočit na hlavní obsah

Naši designéři

Studio Norm Architects

Kodaňské studio Norm Architects bylo založeno v roce 2008. Všestranně talentovaný tým se věnuje komerčním interiérům, bytové architektuře i industriálnímu designu, ale cizí mu nejsou ani fotografická, grafická či umělecká tvorba.

Naše spolupráce se studiem Norm Architects započala v roce 2019 během Stockholm Fashion Week, kdy jsme společně připravili výstavu s názvem „Into the Light“ (Do světla). K úspěšné realizaci výstavy designéři studia přispěli navržením minimalistického všestranného čela postele Anna, které Bolig Magasinet v roce 2020 nominoval na prestižní designérské ocenění v kategorii „Nábytek roku“.

Příběh Norm Architects

V 2020 DÁNSKÉ DESIGNÉRSKÉ a architektonické studio Norm Architects vdechlo nový život ikonickému křeslu Domus v rámci Stockholm Design Week. Proměny se dostalo dvěma křeslům, k nimž přibyla nová podnožka a odkládací stolek. Norm Architects založili v roce 2008 v Kodani Jonas Bjerre-Poulsen a Kasper Rønn. Od té doby se stalo jedním z nejpopulárnějších dánských studií, které se proslavilo svými architektonickými návrhy, interiérovým a průmyslovým designem založenými na jednoduchosti, kvalitě, udržitelnosti a nadčasovosti. Když DUX pozvala designéry z Norm Architects do svého archivu k načerpání inspirace pro novou kolekci, upoutala jejich pozornost křesla Domus. Jedno křeslo vyrobené ze dřeva a druhé z oceli původně navrhl Alf Svensson pro mezinárodní výstavu H55 v Helsinkách v roce 1955.

DUX požádala designéry z Norm Architects, aby vybrali klasickou kolekci, která by vypadala skvěle v moderních interiérech jak soukromých, tak i komerčních. „Pro Domus jsme se rozhodli proto, že jsme chtěli vybrat něco, co by vyhovovalo nám,“ vysvětluje Jonas Bjerre-Poulsen, zakladatel studia a kreativní manažer. „Tato křesla mají elegantní estetické detaily, které se hodí ke stávající kolekci DUX a nabízejí vynikající pohodlí. Snadno se umístí do jakékoli ložnice nebo obývacího pokoje.“ Designéři Norm Architects původní design zachovali, jen ho dále rozvinuli. Přidali proutěné sedáky, upravili rozměry a změnili použité materiály. Navrhli také stůl a podnožku vyrobenou z masivního dubu ošetřeného voskovým olejem, které s křesly dokonale ladí. Proměny se dočkalo i minimalistické čelo postele Anna vyrobené z dubu a textilního materiálu.

Je to opravdové privilegium, když se můžeme vydat do historie značky, jakou je DUX, a zkoumat její klasické kousky. Ve Švédsku jsou považovány téměř za národní poklad. Pochopitelně je úžasné, že zároveň pomáháme definovat i budoucnost!

Katrine Goldstein, výkonná ředitelka společnosti Norm Architects

Nábytek DUX navržený studiem Norm Architects

Další designéři DUX