Přeskočit na hlavní obsah

Zdravá páteř

Na vašich zádech nám záleží

Bolesti zad můžete mít pod kontrolou. Výběr správného lůžka vám přinese úlevu a může o poznání zlepšit váš den. S DUX můžete sobě i své páteři dopřát důkladný odpočinek bez nežádoucího tlaku.

Udržujte páteř v rovině

Během nočního spánku se vašim zádům nemusí dostávat nezbytného odpočinku. Nedostatečná opora může způsobit napětí. Proto naše výrobky navrhujeme tak, aby dynamická opora umožnila vyrovnání páteře. Představte si, že spíte na lůžku, které se přizpůsobí vašemu tvaru a pohybům vašeho těla. Jaký to má na vás vliv? Přirozená poloha, uvolněné svaly, méně bolesti, lepší proudění krve a příležitost plně regenerovat tělo během noci. To vše vám lůžko DUX poskytuje.

Správná poloha při spánku

Spaní na boku je nejlepší a prozradíme vám proč. Je to jediná poloha, ve které se páteř může napřímit. Při ležení na boku působí na páteř jen nepatrný tlak. Pokud spíte ve fetální poloze, tlak v dolní části zad je ještě menší.

Dr. Jason Gordon, specialista na záda s dvacetiletými zkušenostmi

Zmírnění bolestí zad

Přizpůsobené vašim potřebám

Přizpůsobitelný kazetový systém Pascal

Jelikož si nemyslíme, že existuje jedna univerzální velikost pro všechny, nabízíme na míru přizpůsobená řešení, která naplní vaše specifické potřeby. Pokud s partnerem nemáte identické tělesné rozměry a hmotnost, potřebujete lůžko, které zohlední vaše vrozené odlišnosti.

Náš systém Pascal s vyměnitelnými pružinovými kazetami vám dovoluje si individuálně přizpůsobit vaši stranu lůžka pro dosažení optimální opory a pohodlí. S lůžkem DUX by pohodlí nikdy nemělo být kompromisem.

Číst dále

Bederní opora

Ať už se jedná o trvalý problém, nebo o dočasný stav, jako např. sportovní úraz nebo těhotenství, během spánku budete potřebovat dodatečnou oporu v bederní oblasti. Model DUX 8008 je ideálním řešením pro vaše potřeby, jelikož obsahuje odstranitelnou ruční kliku.

DUX 8008 s bederní oporou

Různá lůžka pro různé potřeby

Od unikátní konstrukce vzájemně propojených pružin přes přizpůsobitelný kazetový systém Pascal až po přizpůsobitelnou oporu v bederní oblasti – u všech našich modelů používáme materiály nejšpičkovější kvality, které vybíráme na základě jejich funkčních vlastností, abychom vám mohli nabídnout poslední a jedinou luxusní matraci, jakou si za svůj život koupíte. Dopřejte si kvalitnější spánek a najděte si ideální luxusní lůžko ještě dnes.

Najděte si svůj model lůžka

zdravá páteř

Mýtus tvrdé postele

V minulosti byly matrace vyráběny z materiálů, které bylo možné lehce stlačit, čímž docházelo k poklesnutí matrace uprostřed. Prohnutá poloha způsobovala lidem bolesti zad, proto se jim tvrdé lůžko jevilo jako nejlepší možnost.

Pravdou je – a je to podloženo vědeckými důkazy – že vaše lůžko by nemělo být ani příliš tvrdé, ale ani příliš měkké. Při volbě matrace byste se měli zaměřit na to, jakou oporu poskytuje vaší páteři. Pokud se vaše svaly mohou plně uvolnit, je vaše páteř správně vyrovnaná. To je ta správná cesta k maximálnímu pohodlí a zdravé páteři.

Číst dále

Na matraci záleží

Jak může lůžko pomoci zmírnit bolest zad

Na základě lékařského výzkumu více než 80 % lidí postihne v některé fázi jejich života bolest zad. Úkolem svalů je chránit páteř během dne. V noci si zaslouží odpočinek. Je mnoho druhů bolesti zad a naštěstí existují i různá řešení pro každou z nich. Ať už trpíte bolestí v dolní, střední nebo horní části zad anebo vás trápí bolest v oblasti krku, vždy se najde polštář, lůžko nebo matrace, které ji pomohou zmírnit.

Výzkumem bolesti zad a spánkových návyků se naši inženýři zabývají od roku 1926, aby vytvořili ideální prostředí pro zmírnění bolestí v oblasti krku a zad. Jakmile se o bolestech zad a jejich typech dozvíte více, můžete se pustit do hledání dokonalého řešení DUX, které se vám přizpůsobí přímo na míru.