Přeskočit na hlavní obsah

Mýtus tvrdé postele

Víte, proč se říká, že je dobré spát na tvrdé posteli? V minulosti byly matrace vyráběny z materiálů, které bylo možné lehce stlačit. Docházelo tím k poklesnutí matrace uprostřed a lidé byli nuceni spát v prohnuté poloze. Není proto divu, že si stěžovali na bolesti zad a krku a že dostali radu, aby si pod matraci položili tvrdou desku. Tak se zrodil mýtus tvrdé postele.

V jeho důsledku vznikla i mylná představa, jíž se dnes lidé při výběru matrace řídí – a to že tvrdost je totéž co opora. Pravdou ovšem je, že příliš tvrdé lůžko nutí vaše tělo se přizpůsobit, třebaže by to mělo být naopak. Tvrdé lůžko nejenže vytváří tlakové body, které mohou bránit cirkulaci, ale také v podstatě znemožňuje vyrovnání páteře.

Příliš tvrdá matrace nedovolí ramenům ani bokům, aby se do ní zabořily. Bude tak působit proti vašemu tělu, ramena a boky zatlačí směrem dovnitř a páteř přinutí se zkřivit do nepřirozené polohy. Může tím vyvolat intenzivní tlak v dolní části zad, zejména pak v bederní oblasti, kde se páteř stýká s kostí pánevní.

Naopak příliš měkká matrace neposkytuje dostatečnou oporu. Vaše tělo se ocitá v prohnuté poloze, v níž jsou ramena a boky opět zatlačovány dovnitř a páteř je nepřirozeně zakřivená. Podobně jako u tvrdé postele zakřivení vyvíjí tlak na dolní část zad a může způsobit to, že svaly zůstanou napnuté po celou noc, aby chránily páteř.

Přichází legendární lůžko DUX ze Švédska. Cílem každého lůžka DUX je vyrovnat vaši páteř, aby vám pomáhalo ulevit od bolestí zad a rovnoměrně rozložilo vaši tělesnou hmotnost pro maximalizaci cirkulace. Každá součást je navržena tak, aby umožnila správnou polohu při spánku. Této polohy docílíte jen tehdy, pokud se vaše lůžko přizpůsobí a poskytne oporu vašemu tělu v celé jeho délce tak, aby páteř odpočívala v přirozené poloze, kolmo k bokům a ramenům. Vaše záda se mohou zcela uvolnit jen tehdy, když má páteř v této poloze plnou oporu.

Jelikož žádné tělo není identické, nabízí lůžko DUX celou řadu vlastností, které vám dovolí si přizpůsobit úroveň opory v oblasti ramen, zad a nohou podle typu vašeho těla, vašich potřeb a preferencí. Dva lidé s naprosto odlišnou stavbou těla i rozdílnými potřebami si tak mohou individuálně přizpůsobit svou stranu lůžka. A v případě, že by se vaše potřeby časem změnily v důsledku těhotenství, poranění nebo věku, můžete si své lůžko odpovídajícím způsobem upravit.

S lůžkem DUX vaše pohodlí už nemusí být kompromis.

Vyzkoušejte si rozdíl

Neexistuje lepší způsob, jak se přesvědčit o výhodách lůžka DUX, než si ho vyzkoušet na vlastní kůži. Zbavte se nadobro všech pochybností. Najděte nejbližší prodejnu a vyzkoušejte si ho.

Najít prodejnu

Související výrobky