Přeskočit na hlavní obsah

Posedlost dlouhou životností

Je načase, abychom od našich přidružených společností i dodavatelů výrobků požadovali více – v zájmu zdraví našeho i naší planety. 

Všichni chceme pohodlí. S našimi nabitými rozvrhy a uspěchaným životním stylem není překvapením, že stále více z nás raději nakupuje online, než abychom se obtěžovali zajít do prodejny. Může ale tato pohodlnost prospívat nám a naší planetě z dlouhodobého hlediska? Když nakupujeme online, přicházíme o výhodu vyzkoušet si výrobek před jeho zakoupením. Možnost vrácení zboží s dopravou zdarma mohou tuto výhodu převážit, nicméně přehlíženým aspektem mnoha zásad pro vrácení zboží je to, co se s vráceným zbožím nakonec stane.

Podle reportáže zveřejněné v deníku The Wall Street Journal „je pro maloobchodníky mnohdy levnější vrácené zboží vyhodit“. V některých případech, k nimž se řadí i prodejci matrací, je uložena zákonná povinnost zlikvidovat vrácené výrobky ze zdravotních a hygienických důvodů. Přestože možnost vyzkoušení na sto nocí se může na první pohled jevit jako atraktivní nabídka, hlubší pohled by mohl odhalit skutečnou pravdu o plýtvání.

Rada pro recyklaci matrací odhaduje, že přibližně 15–20 milionů matrací a boxspring postelí je zlikvidováno v USA každý rok, přičemž jeden kus zabírá přes jeden metr krychlový prostoru skládky. Očekává se, že toto číslo ještě vzroste s tím, jak prodejci rámových matrací budou nabízet delší dobu na vyzkoušení doma a rozšířené zásady pro vrácení zboží. Rostoucí počet matrací končících na skládkách znamená, že do životního prostředí prosakují škodlivé chemické látky a že se zvyšují daně kvůli času, úsilí a prostoru nutnému k jejich likvidaci. Není nijak složité pochopit, jaké účinky tento odpad má na naši planetu.

Zdraví životního prostředí je úzce spojeno s lidským zdravím. Vzhledem k našemu velmi úzkému vztahu se životním prostředím znečišťující látky pronikající do půdy se mohou stát nebezpečnými pro lidské zdraví. Neustále získáváme více poznatků o tom, jak expozice jedovatým látkám v našem prostředí včetně věcí, s nimiž se setkáváme každý den, může škodit našemu zdraví a naší pohodě. V odvětví matrací je neméně důležité hledat výrobky, které podporují zdraví tím, že vám nejen pomohou dosáhnout hlubokého regenerujícího spánku, ale také tím, že jsou vyrobeny z pečlivě zvolených kvalitních materiálů prospívajících zdraví a zároveň zohledňují možné dopady na životní prostředí.

Ve společnosti DUX věříme, že odpovědnost začíná integritou produktu. Na dlouhé životnosti nám záleží a pravdou je, že jsme jí posedlí – dlouhá životnost totiž souvisí s naším zdravím, s každým námi prodaným výrobkem a s dlouhodobým zdravím naší planety. Inovativní design lůžka DUX zohledňuje každý vrchol tohoto trojúhelníku.

Je dobře známo, že lůžko DUX je navrženo tak, aby poskytovalo nevídanou úroveň ergonomické opory pro dosažení hlubokého regenerujícího spánku. Méně známý je náš přístup k životnímu prostředí. V prvé řadě jsme opět hrdými držiteli certifikátu Oeko-Tex 100. Oeko-Tex Standard 100 je nezávislý testovací a certifikační systém pro textilní suroviny, polotovary a konečné výrobky, který je uplatňován ve všech fázích výroby. Když si zvolíte DUX, máte jistotu, že budete spát na lůžku, které splňuje přísné lidsko-ekologické požadavky a neobsahuje vůbec žádné zdravotně závadné nebo škodlivé toxiny či chemické látky.

Navíc se inovativní design lůžek DUX skládá z přizpůsobitelných komponent. Nohy různé výšky i stylů je možné našroubovat přímo na základnu vyrobenou z pomalu rostoucí švédské borovice, naše vrchní matrace není připevněna k lůžku, horní část matrace je opatřena zipem, který umožňuje přístup k přizpůsobitelnému kazetovému systému Pascal, a dvě pružinové základny fungují nezávisle na sobě. Přizpůsobitelné komponenty jsou vyměnitelné a některé lze dokonce modernizovat. Výsledkem je lůžko, které je možné nejen renovovat, pokud jeví známky opotřebení, ale které je možné i vylepšovat nově nabízenými doplňky, příslušenstvím a technologickými inovacemi, aby ještě více podporovalo zdraví.

Náš inovativní obnovitelný design znamená, že lůžko DUX může být tím posledním, jaké kdy budete potřebovat. Pravdou je, že ve Švédsku jsou často předávána z generace na generaci. Ve spojení s materiály nejvyšší kvality tak vzniká lůžko, které vydrží. Jednoduše řečeno, čím déle lůžko vydrží, tím méně jich skončí na skládkách.

Učiňte informované rozhodnutí o tom, kde strávíte třetinu svého života. Vyhledejte prodejnu a přesvědčte se o tom, v čem tkví rozdíl DUX.

Související výrobky